Aizvadīts «Jelgavas makšķerēšanas festivāls»

ZIŅAS May 08, 2019 No Comments

Lielupes promenādē aizvadītas fīdermakšķerēšanas sacensības «Jelgavas makšķerēšanas festivāls», pulcējot 50 dalībniekus, kas startēja komandās pa divi. Vislielāko lomu – 16,5 kilogramus – šodien no Lielupes izvilka Andris Vējš un Valdis Mols.

«Šī uzvara lielā mērā ir kolēģa nopelns – viņam ir liela pieredze, tādēļ arī izdevās noķert tik lielu lomu. Es savukārt makšķerēju vien aptuveni divus gadus, un man šī bija lieliska iespēja papildināt savas zināšanas, apgūt jaunas zivju pievilināšanas metodes,» atklāj A.Vējš. Bet viņa partneris V.Mols makšķerē jau aptuveni 35 gadus, un 15 no tiem piedalās sacensībās. Dalību «Jelgavas makšķerēšanas festivālā» viņš vērtē kā labu treniņu.

Pasākuma organizators Jānis Cirsis stāsta, ka pērn fīdermakšķerēšanas sacensības Jelgavā pulcēja 36 dalībniekus, bet šogad interesentu skaits ir manāmi pieaudzis – par lielāko lomu Lielupes krastā šodien sacentās 50 dalībnieki no dažādām Latvijas vietām. «Arī šogad sacensību dalībnieki startēja pāros –sportists un amatieris, lai sacensību laikā pieredzējušie makšķernieki varētu dalīties pieredzē ar amatieriem. Mūsu mērķis ir sniegt makšķerniekiem iespēju augt savā meistarībā,» norāda J.Cirsis. 2. vietu sacensībās izcīnīja Igors Zemītis un Gints Širmelis-Širmanis  – viņu loms bija 12,02 kilogrami, savukārt 3. lielāko lomu – 11,4 kilogramus zivju – no Lielupes izvilka Intars Zurkovs un Kaspars Brazovskis. Lielāko zivi, kuras svars bija viens kilograms un 290 grami noķēra Ainārs Gurtiņš.

Uzrunātie sacensību dalībnieki norādīja, ka kopumā laikapstākļi makšķerēšanai bija labvēlīgi, tikai nedaudz traucēja vējš. «Es makšķerēju, kopš bērnības, bet fīdermakšķerēšanu pirmoreiz pamēģināju vien pērn. Man patīk, ka, ķerot zivis ar fīderi, var just katru zivs kustību. Šajās sacensībās piedalījos arī pagājušogad, un pozitīvi vērtēju to konceptu – iespēju startēt pāros. Tā ir pieredzes apmaiņa, iespēja dalīties ieteikumos,» vērtē sacensību dalībnieks Viktors, norādot, ka makšķerēšana viņu aizrauj, jo tā ir nodarbe svaigā gaisā, tas ir azarts.

Arī jelgavniece Māra Ķeņģe sacensībās piedalās otro gadu, apliecinot, ka tā ir laba atpūta svaigā gaisā un iespēja uzlabot savu meistarību. «Es dzīvoju tepat netālu, Lielupes krastā, un ar prieku izmantoju iespēju makšķerēt Jelgavā, izbaudot sakārtoto vidi pie Lielupes. Man makšķerēšana ir iespēja atpūsties ar ģimeni. Man patīk, ka šo sacensību mērķis ir sniegt iespēju iepazīties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem. Ikdienā mēs katrs esam savos darbos un ir patīkami, ka šeit var sastapt cilvēkus, ar kuriem sakrīt intereses,» tā uzrunātā jelgavniece.

«Makšķerēt uz Lielupi vai Driksu pēc skolas dodos katru otro dienu. Jau četru gadu vecumā devos makšķerēt kopā ar opi, un man joprojām tas patīk. Vasarā tam sanāk veltīt mazāk laika, bet visos pārējos gadalaikos – arī ziemā – zivis ķeru regulāri. Piemēram, nesen tepat, Lielupē, izvilku 37 vimbas,» atklāj 8. klases skolēns Artūrs Krauklis. Arī viņš sacensībās piedalās otro reizi un atzinīgi novērtē iespēju mācīties no pieredzējušākiem makšķerniekiem.

Jāpiebilst, ka sacensības notika no pulksten 9 līdz 15. Visiem dalībniekiem tika izsniegti divi kilogrami barības, ar ko iebarot zivis – citu ēsmu izmantot nedrīkstēja, lai visiem būtu vienādi nosacījumi.

*Jelgavas Vēstnesis

Feeder fishing

edijs